Nowoczesne zamki ortodontyczne AXIS T1

T1 Axis to system zamków ortodontycznych zapewniający optymalną kontrolę przy wykorzystaniu małej siły co ma decydujący wpływ na zdrowe przemieszczanie się zębów. Połączenie anatomicznego kształtu z wygładzonymi krawędziami i niskim profilem zamków zapewnia wysoki komfort dla pacjenta. Rewolucyjny system rotacyjnej klapki zastąpił potrzebę ligaturowania zamków co zdecydowanie redukuje tarcie. Podobnie jak w systemie Damona połączenie zamków AXIS i odpowiedniej sekwencji łuków daje zdecydowaną przewagę nad tradycyjnymi systemami zamków.

 

 

Zalety systemu zamków T1 Axis:

Higiena: Opływowy kształt zamka Axis idealnie komponuje się z naturalnym kształtem zęba co zdecydowanie ułatwia precyzyjne czyszczenie.

Komfort: Zamek T1 Axis nie posiada odstających skrzydełek dzięki czemu tkanka miękka z łatwością adaptuje się do nowego środowiska w jamie ustnej. Dodatkowo zamek charakteryzuje się najniższym profilem na rynku (38% niższy profil od najbliższego konkurenta) co w połączeniu z wyjątkowo opływowym kształtem daje zamkowi Axis pierwsze miejsce pod względem komfortu i zadowolenia pacjenta wśród zamków samoligaturujących.

Efektywność: Lejkowate wejście slotu w zamkach Axis ułatwia wprowadzanie łuku zapobiegając uszkodzeniom powierzchni łuku oraz zwiększa zakres odgięć łuku wewnątrz slotu podnosząc wydajność wprowadzonego łuku.

Rotacyjny mechanizm: Innowacyjny mechanizm zatrzaskowy zamków T1 Axis jest łatwy w użyciu i bardzo pomocny przy wprowadzaniu łuku do slotu. Podczas zamykania klapki rotacyjnej łuk zostaje łagodnie wprowadzony do slotu bez potrzeby dodatkowego dociskania łuku w kierunku dna slotu. System ten umożliwia wprowadzenie łuku bez uszkodzenia jego powierzchni, co często ma miejsce w przypadku pozostałych systemów dostępnych na rynku.

Faza końcowa: Unikalne wymiary slotu pozwalają ortodoncie osiągnąć precyzyjny wynik odpowiadający prawdziwym wartościom torku i angulacji wpisanymi w zamek. Rozmiary slotu odpowiadają rozmiarom łuków używanych w końcowej fazie przez co ortodonta ma pełną kontrolę nad rotacją i angulacją zębów.

Źródło: www.orthogroup.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *