Stały Aparat Ortodontyczny – standardowy, srebrny (metalowy).

APARATY ORTODONTYCZNE Z ZAMKAMI METALOWYMI. Najnowsze wiadomości od Ortodonta Szczecin Ortodoncja - Gabinet ortodontyczny - dr Ziemba.

APARATY Z ZAMKAMI METALOWYMI

Metalowe zamki mogą być srebrne lub złote. Złote wyglądają trochę jak biżuteria i są popularnym wyborem młodych odważnych kobiet. Metalowe zamki są bardzo wytrzymałe i mogą być stosowane do większości rodzajów leczenia. Początkowo mogą podrażniać Twoje dziąsła, ale po kilku tygodniach, gdy policzki się uodpornią, nie są już problemem tym bardziej, że możesz zastosować ortodontyczny wosk ochronny. Większość tradycyjnych metalowych aparatów wymaga elastycznego kółeczka, zwanej ligaturą do podtrzymania łuków. Czasami ortodonci używają metalowych ligatur zamiast elastycznych.

Dawniej metalowe aparaty składały się tylko z metalowych pierścieni, które były owinięte wokół całego zęba. Dziś ludzie noszą małe metalowe zamki, które są klejone z przodu każdego zęba. Metalowe aparaty się mniej kosztowne niż inne rodzaje rozwiązań. Dodatkowo, możesz uczynić je kolorowymi za pomocą ligatur, które są dostępne we wszystkich kolorach tęczy: Kolorowy Aparat - Kolorowe ligaturki dla Twojego Aparatu Ortodontycznego.

Zamki metalowe można podzielić na dwie grupy. Dostępne są bowiem aparaty ortodontyczne ze zwykłymi zamkami metalowymi w tym z zamkami antyalergicznymi, pozbawionymi niklu oraz zamki samoligaturujące (bezligaturowe) ze zmniejszonym tarciem. Aparaty ortodontyczne z zamkami metalowymi stosowane są w przypadku większości wad, gdyż popularność ze względu na cenę zamków metalowych jest obecnie największa.

PLUSY
Są silne i rzadko się łamią. Metalowe zamki są najmniej kosztowne ze wszystkich rodzajów zamków. Zamki metalowe bezligaturowe dzięki zmniejszonemu tarciu pozwalają na szybsze leczenie niektórych wad zgryzu w porównaniu z tradycyjnymi zamkami. Wymagają najmniej czasu spośród wszystkich rodzajów zamków, aby skorygować wadę (bardzo wysoka skuteczność). Możesz wybrać ciemną ligaturę, która nie będzie się odbarwiać. Złote zamki są oryginalne i ogólnie wyglądają estetycznie.

MINUSY
Są one bardziej widoczne niż ceramiczne (foto). Z reguły są nieco mniej wygodne (jest to odczuwalne przez pierwsze tygodnie).

W naszym gabinecie ortodontycznym w Szczecinie stosujemy stałe aparaty ortodontyczne wykonane z zamków mini (o ok. 30% mniejsze niż pozostałe). Dzięki temu mimo że wykonane z metalu aparaty ortodontyczne są mniej widoczne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *